Jak wyczyścić podeszwy w butach Timberland?


Ponadczasowy design, prosta i uniwersalna sylwetka oraz najlepszej jakości materiały. To wszystko sprawia, że chętnie sięgasz po propozycje obuwia Timberland. A fakt, że w ofercie brandu znajdziesz produkty wykonane jednocześnie w trosce o środowisko naturalne – tym bardziej Cię do niego przekonuje. Masz już jedną lub kilka ulubionych par i zastanawiasz się, w jaki sposób skutecznie wyczyścić podeszwy w butach Timberland? W takim razie spieszymy z pomocą i naszymi radami.


Timberland środek czyszczący Sneaker Kit

Produkty do pielęgnacji obuwia

Najpierw warto zaopatrzyć się w odpowiednie produkty do pielęgnacji i czyszczenia obuwia. To, co musi się znaleźć obok Twojej ulubionej pary, to przede wszystkim impregnat, dezodorant do odświeżenia wnętrza oraz produkty czyszczące. I na tych ostatnich się teraz skupimy. Jeśli potrzebujesz szybkiej akcji ratunkowej, a jesteś w podróży, polecamy mieć przy sobie środek czyszczący sneaker, w którym znajdziesz 8 sztuk jednorazowych chusteczek czyszczących. Warto również sięgnąć po zestaw środków czyszczących sneaker kit, w którym znajduje się szczoteczka, ręczniczek oraz Air Raider, Sneaker Cleaner i Sole Brightener. Dzięki takiemu miksowi środków pozbędziesz się zabrudzeń zarówno z cholewki, jak i z podeszwy. Ostatni z nich rozprawi się z plamami po tłuszczu czy trawie i nada świeżość białym powierzchniom, w tym również podeszwom. To jednak jeszcze nie koniec.


Timberland środek czyszczący Sole Brightener

Jak wyczyścić białą podeszwę?

Zastanawiasz się, w jaki sposób wyczyścić podeszwę obuwia Timberland, aby pozbyć się błota oraz śladów po trawie? W pierwszej kolejności skorzystaj ze sprayu czyszczącego Sole Brightener. Wyposażono go w miękki aplikator z formie okrągłego pędzelka, który pomoże Ci wyczyścić nawet najtrudniej dostępne miejsca. Pamiętaj, aby robić to ostrożnie i unikać kontaktu z cholewką. Po dokładnym wyczyszczeniu podeszwy zbierz stworzoną pianę z brudem za pomocą czystej ściereczki. Dzięki temu biała podeszwa Twoich butów na nowo zyska blask i świeżość.


Timberland pianka czyszcząca Renewbuck

Jak wyczyścić podeszwę z błota?

Jeśli z kolei Twoje buty są bardzo ubłocone, a zabrudzenia na nich zaschły, warto najpierw pozbyć się właśnie tego zeschniętego brudu. W tym celu wykorzystaj szczoteczkę z nylonowym, delikatnym włosiem i wyczesz błoto na tyle, ile będziesz w stanie to zrobić. Wypełnij wnętrze prawidłami lub gazetami, aby but nie zmienił swojej sylwetki. Resztki zabrudzeń spryskaj pianką czyszczącą Timberland Renewbuck i odczekaj chwilę, aż zacznie łączyć się z zanieczyszczeniami. Następnie usuń ją – w przypadku mniejszych zabrudzeń za pomocą szmatki, a w przypadku większych – za pomocą szczoteczki. Później odłóż buty do wyschnięcia. Pamiętaj, aby czyścić w ten sposób albo samą podeszwą, albo całość buta razem z cholewką – dzięki temu unikniesz niepożądanych przebarwień.


Timberland środki do pielęgnacji obuwia

Impregnacja po czyszczeniu butów Timberland

Po zakończonym czyszczeniu cholewki oraz podeszwy butów Timberland, odczekaj, aż te wyschną z daleka od źródła światła i ciepła. Po 24 godzinach spryskaj je impregnatem Balm Proofer, aby zyskać extra ochotę butów. Ten środek do pielęgnacji zabezpieczy obuwie przed powstawaniem plam, ale jednocześnie przed wilgocią, przy jednoczesnym zachowaniu oddychalności materiałów. Jeśli chcesz wypastować buty, zrób to przed impregnacją. U nas znajdziesz między innymi wosk Shoe Polish do czarnych butów (tych, które nie są wykonane z zamszu lub nubuku). A na zakończenie polecamy skorzystać z odświeżacza do butów, który poradzi sobie z nieprzyjemnym zapachem.


Powrót
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});[/script]