Jak dobrać rozmiar buta dla dziecka?


Nie bez powodu mówi się, że mała stopa to wielka sprawa. W czasie, gdy dziecko rośnie, rozwijają się jego kości, stawy i mięśnie. W związku z tym warto dobrać takie buty, które będą wspomagały naturalny rozwój oraz zapewniały do tego odpowiednią przestrzeń. W związku z tym również niezwykle istotny jest świadomy wybór rozmiaru dziecięcych butów. Jak tego dokonać? Czym się kierować i czego unikać podczas decydowania się na dany rozmiar buta dla dziecka? Poniżej przedstawimy kilka wartościowych wskazówek.


Dziecięce Timberland Euro Sprint czarne

Dziecięca rozmiarówka butów Timberland

Bez względu na wiek dziecka, dla którego szukasz odpowiednich butów – w Timberland czekają juniorskie propozycje zarówno dla maluchów, jak i modele obuwia młodzieżowego. Dostępne są dziecięce buty w rozmiarach od numeru 20,5 aż do 40. Co więcej – niektóre z nich uzupełniono o praktyczne rzepy, które pozwolą perfekcyjnie dopasować szerokość buta do budowy stopy dziecka. Ponadto znajdziesz u nas modele wykonane w trosce o każdy detal, gdzie wykorzystane są najlepszej jakości materiały. I to, co najważniejsze – czeka obuwie zimowe, przejściowe oraz letnie. Dzięki temu stylowy junior będzie mógł się cieszyć komfortem i wsparciem bez względu na porę roku. Sandały, trampki, sneakersy, modele casual, buty chukka i propozycje outdoor – to wszystko dostępne jest w naszych salonach stacjonarnych i w sklepie online.


Dziecięce buty Timberland niebieskie

Wybierz idealny rozmiar dziecięcych butów w kilku krokach

W sklepie stacjonarnym istnieje możliwość przymierzenia buta na miejscu czy nawet porównania rozmiaru buta do patyczka z odmierzoną długością stopy dziecka. Sprawa jednak odrobinę bardziej się komplikuje w przypadku zakupu butów online. Dlatego poniżej przedstawimy, w jaki sposób najłatwiej i najszybciej wybrać odpowiedni rozmiar dziecięcych butów. •Krok 1: przygotuj kartkę, coś do pisania, linijkę i/lub nożyczki.•Krok 2: dokładnie obrysuj obydwie stopy dziecka (nieznacznie mogą się różnić długością) na kartce w taki sposób, aby ołówek był w pozycji prostopadłej do kartki, a nie pod ukosem.•Krok 3: zaznacz i dokładnie zmierz najdalej wysunięte punkty (od najdłuższego palca po sam kraniec pięty).•Krok 4: do powyższej miary dodaj 0,5-1 cm zapasu, aby zapewnić stopie swobodę ruchu podczas stawiania kroków.•Krok 5a: otwórz tabelę rozmiarów marki (https://e-timberland.pl/tabela-rozmiarow-buty-dzieciece), a następnie porównaj otrzymaną długość z odpowiadającym jej numerem buta dziecięcego.•Krok 5b: wytnij przygotowany i odrobinę powiększony obrys buta w przypadku, gdy będziesz kupować dziecięce buty stacjonarnie bez obecności malucha. Podążając za powyższymi etapami uda Ci się precyzyjnie wybrać odpowiedni rozmiar buta dla dziecka.


Dziecięce Timberland Euro Sprint żółte

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty dla dziecka?

Jednak oprócz wyboru odpowiedniego rozmiaru dziecięcych butów, warto zwrócić uwagę na jeszcze kilka elementów, które wpływają na komfort użytkowania. Są nimi przede wszystkim:- miękka cholewka i elastyczna podeszwa, która pozwala stopie naturalnie się zginać pod palcami – można to sprawdzić, proponując dziecku kucnięcie podczas mierzenia,- zapiętek buta nie może być zbyt sztywny, jednak powinien dobrze trzymać piętę i do niej przylegać,- buty nie powinny zbytnio usztywniać stopy i kostki, zapewniając jej swobodę ruchomości,- podeszwa nie powinna być płaska, lecz odpowiednio wyżłobiona, aby zapewniała przyczepność,- warto, aby obuwie juniorskie posiadało praktyczne zapięcia na rzep, które ułatwią młodym fanom samodzielności zakładać i zdejmować je bez pomocy dorosłego. Posiadając już taką wiedzę, jesteś w stanie wybrać idealne buty dla dziecka. W Timberland znajdziesz najlepsze propozycje na każdą porę roku. Zajrzyj do jednego z naszych salonów stacjonarnych lub sprawdź ofertę w sklepie online.


Dziecięce Timberland Newport Bay różowe
Powrót
[script]$(document).ready(function() { /* MP - Bug ENPSUP-12079 */ $('#js-header').mouseenter(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '0'); }); $('#js-header').mouseleave(function() { $('.zoomContainer').css('z-index', '100'); });});[/script]