Jak zmierzyć stopę?

Perfekcyjne dopasowanie

Chcesz dobrać odpowiedni rozmiar? Sprawdź tabelaryczne przeliczniki numeracji amerykańskiej i europejskiej na centymetry. Możesz zobaczyć je w tabelach, a także na kartach wszystkich produktów prezentowanych na Timberland.pl. Masz wątpliwości, jak zmierzyć stopę lub dobrać rozmiar? Zajrzyj do naszych poradników.
 
Jak zmierzyć długość stopy i dobrać odpowiedni rozmiar buta?
Chcesz perfekcyjnie dobrać rozmiar buta? Zmierz swoją stopę, a następnie porównaj wynik z danymi w tabeli rozmiarów. Jak zmierzyć stopę? Możesz to zrobić na dwa sposoby: dokonując pomiaru własnego lub używając naszej miarki.

Ważne informacje: Pomiarów dokonuj na stojąco, od początku pięty do końca palców. Jeśli Twoje stopy różnią się długością, wybierz rozmiar odpowiadający dłuższej z nich. Aby zyskać komfort, postaw na buty z zapasem około 0,5 cm. Numeracja Timberland może nieco różnić od innych marek. Tabela rozmiarów dostępna jest na karcie każdego produktu.

Pomiar własny

Przygotuj długopis, kartkę papieru o formacie minimum A4 i linijkę lub centymetr krawiecki.

1. Ułóż kartkę na gładkim podłożu.

Jak mierzyć stopę? Grafika pomocnicza 1
2. Lewą stopę postaw na środku kartki i trzymając długopis prostopadle precyzyjnie obrysuj ją dookoła.

Jak mierzyć stopę? Grafika pomocnicza 2
3. Linijką zmierz długość obrysu stopy, biorąc pod uwagę najbardziej skrajne punkty - odległość od piety do najdłuższego palca.

Jak mierzyć stopę? Grafika pomocnicza 3
4. W identyczny sposób zmierz prawą stopę. I gotowe – wystarczy porównać wyniki z tabelą rozmiarów.


Pomiar z użyciem naszej miarki

Wydrukuj przygotowaną przez nas miarkę w skali 1:1. Możesz pobrać ją tu: miarka format PDF. Przed dokonaniem pomiaru, używając linijki sprawdź czy miarka wydrukowała się prawidłowo. Jeśli nie w „Opcjach drukowania” wyłącz skalowanie. Gdy miarka wydrukuje się prawidłowo, precyzyjnie zmierz na niej obie stopy. Zaznacz najdłuższe palce i gotowe. Wystarczy, że porównasz wyższy wynik z tabelą rozmiarów.